Sex v meste II. - Milujeme, nenávidíme -

Autor: Denisa Paľová | 27.12.2014 o 0:00 | (upravené 29.5.2016 o 0:44) Karma článku: 6,31 | Prečítané:  2097x

Pokračujeme :) Po dlhej prichádza další článok zo série - Sex v meste - s názvom - Milujeme, nemilujeme .Milovať znamená veriť tomu druhému a mať k nemu dôveru. Veriť v jeho skryté sily, v život, ktorý má v sebe. Znamená človekovo

Existujú rôzne druhy lásky- k partnerovi,rodičom,deťom,súrodencom,kamarátom,domácim miláčikom atď. ale kedy zistíme,že dotyčná osoba naše city opätuje? Najťažšie je to asi v partnerskom vzťahu. Pretože láska k rodine je prirodzená. Ak hľadáte vážnu známosť mali by ste si položiť otázku aké nároky máte na svojho partnera a držať sa toho.Základom by mala byť dôvera, a preto ak vám partner neverí dnes tak vám nebude veriť ani zajtra, ani o desať rokov. Vety typu musíš si moju dôveru zaslúžiť sú len lacným trikom na získanie času.

Takisto vonkajšia krása nieje všetko ak si s dotyčnou osobou nemáte čo povedať o čom je potom ten vzťah? Ako budete riešiť problémy,ktoré prídu? Pretože komunikácia je alfa a omega. Občas som si povedala,že to zvládnem najmä pri hádkach počítať do sto,upokojiť sa a potom pokračovať v rozhovore a naozaj to funguje. Vzájomná úcta a sebakontrola pomôže, pri budovaní vyšších cieľov.Rešpektovanie priestupkov a robenie ústupkov je pre mňa osobne asi to najťažšie. Hľadanie kompromisov mi trvá večnosť, vdačím tomu mojej trvdohlavosti.

Ďalším podstatným bodom je predstaviť partnera rodine a priateľom. Vtedy príde na lámanie chleba.Ak sa váš partner nepáči vašej rodine bude to veľmi komplikované a namáhavé. Priateľov môžte pretriediť ale rodinu asi ťažko vymeníte.Potom si položte otázku či si tento partner dokáže získať vašu rodinu a tiež to môže platiť opačne.Niektoré matky sú na svojich synov až príliš naviazané. Týmto typov sa hovorí mamičkyni maznáčikovia a vtedy berte nohy na plecia a utekajte.

Časom sa možno začnete hádať pre maličkosti ako kto komu zabudol zavolať,kto si zabudol kľúče,kto vzal žetón z košíka alebo prečo nikdy nezloží dosku.Bežná rutina. Ak absolvujete všetky tieto nezmyselné hádky bez mihnutia oka máte môj obdiv. Je však rozdiel medzi hádkami pre maličkosti a hádkami pre zásadné veci ako sú práca, svadba, deti. Deti sú asi téma pri ktorej sa kompromisy nerobia a tu už žiadne ústupky nepomôžu. Chlap,ktorý sa nechce ženiť len tak ľahko neustúpi. Ak chce niekto zostať starým mládencom až do smrti  verte či, nie môže sa mu to podariť s vami či bez vás. 

Ale nechcem tento článok ukončiť týmto pesimistickým tvrdením. A preto to ukončím takto: Nikdy neviete kde stretnete toho pravého alebo tú pravú, a preto majte oči otvorené. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

TECH

Štyri tipy ako míňať menej dát na iPhonoch

Ak vždy príliš skoro prečerpáte mesačný limit dát, vyskúšajte niektorú z týchto rád.


Už ste čítali?