Hádky vo vzťahu

Autor: Denisa Paľová | 22.8.2012 o 2:06 | (upravené 29.5.2016 o 0:48) Karma článku: 7,58 | Prečítané:  2098x

Už ma nebaví stále sa hádať! Prečo maličkosti,ktoré sme predtým na partnerovi milovali,po čase začneme nenávidieť? Prekáža nám čokoľvek. Jeho účes,neoholená tvár,cigaretový zápach,keď vám zarito tvrdí,že nefajčil.

Možno je to iba stereotyp. Kde sa podel ten šmrnc vo vzťahoch ? Kam sa podela romantika,slaďáky,dlhé prechádzky,nežné vyznania.

S priateľom sme spolu rok. Presnejšie 25.8.2012 budeme spolu presne rok. Keď sme sa dali dokopy,vôbec sme sa nepoznali. Takže spoznávanie nastalo až počas pochodujúceho vzťahu. Možno to zo začiatku bolo iba o fyzickej príťažlivosti,ale po pár mesiach sme boli do seba šialene zamilovaní. Nemyslela som si,že sa po predchádzajucom bolestnom rozchode tak skoro do niekoho tak úžasného zamilujem.

Možno po mesiaci som sa doňho naozaj zamilovala. Milovala som jeho vôňu,úsmev,smiech,vtipné dvojzmysly,ktoré sme pochopili iba my dvaja.V našom vzťahu nás čakalo veľa skúšok. Napríklad nevera.Odpustila by som mu skoro všetko.Neveru nikdy.Nemali sme obyčajný vzťah.Asi som dosť komplikovaná osoba a moje vzťahy neboli nikdy jednoduché.Či už išlo o rodinu,priateľstvá alebo partnerské vzťahy.S ním však išlo o niečo hlbšie ako iba o ľahký flirt. Skutočne som sa doňho zamilovala. Chvíľu mi trvalo kým som sa otriaslo z toho,že chodil s najlepšou kamáratkou mojej sestry.Možno to narušilo môj vzťah so sestrou.No s priateľom nás to ešte viac spojilo. Všetci nám dávali zopár týždňov len ja som to nieako tušila.Žeby to bol ten pravý ? Ťažko povedať to sa ukáže o pár rokov.

Vrátim sa k úvode tohto článku. Asi po dvoch mesiacoch prišli hádky. Raz pre alkohol,druhykrát pre klamstvá a začalo to ísť s nami dolu vodou. Ja som bola vždy 100% úprivmná. V ničom som mu neklamala. Keby to tak bolo aj z jeho strany. Klamstvá,klamstvá,klamstvá a nič len klamstvá. Unavovalo ma počúvať jeho lži.Tak raz do týždňa sa stále vyskytol problém až to začalo byť neznesiteľné. Každá poznáme ten pocit,keď sa vo vzťahu začneme dusiť.Nie je to ním ani vami.Nepomáhal ani plač,večné vyhrážanie,zabralo až zopár pokusov o rozchod.Všetci do mňa stále hustili aký to je hajzel,len pre mňa to bol vždy môj milovaný priateľ.Asi som zaťažená na zlých chlapcov.Neuveriteľne ma priťahujú. Všetko sa začalo meniť,keď sa začal meniť on.Už som v to ani nedúfala.

Naozaj sa zmenil.Jeho správanie,spôsoby,a časom sa zmenil aj náš vzťah.Už to nebol iba taký úlet. Bol to skutočný vzťah na ktorom trebalo pracovať. Občas som mala pociť,že viac dávam ako dostávam.Na našom vzťahu sme trvdo pracovali zlepšovali svoj prístup,komunikáciu.Až sme sa pred zopár týždňami zastavili.Tieto prázdniny nie sú peklo no ani vykúpením.Naše hádky nemajú konca kraja.

Som už zúfalá,vyčerpaná,unavená,sklamaná...Milujem ho tým som si istá lenže tri dni pred výročím sme zažili neuveriteľnú hádku.Sklamala som samú seba. Mojím správaním.Každý robí chyby len ja ich robím akosi pričasto. Neviem či iba v tomto vzťahu alebo aj v živote.Náš najväčší problém je tvrdohlavosť.Sme obidvaja neuveriteľne tvrdohlaví a nikto nechce ustúpiť. Neviem či má tento článok poslúžiť ako ospravedlnenie ale ak áno,tak sa ospravedlňujem. Za svoju náladovosť,občasné nadávky,neslušné návrhy,ignoráciu,trvdohlavosť,prehnanú starostlivosť a zodpovednosť..

Možno je tento článok výliv momentálnych pocitov o tretej ráno nemôžte očakávať žiadneho Shakespeara.Len som potrebovala niečo napísať. A to sa mi podarilo :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?