Arabský svet

Autor: Denisa Paľová | 12.12.2012 o 20:43 | (upravené 29.5.2016 o 0:52) Karma článku: 7,17 | Prečítané:  1570x

Som druháčkou na gympli a na občianke sme písali o multikulturalizme. Ja som si vybrala Arabský svet. Bolo to za 1 ale som zvedavá čo na to poviete vy. Tento článok je iba môj názor, podotýkam rešpektujem aj iné názory a netvrdím,

 

Na Slovensku ale aj vo svete sa nachádza mnoho kultúr. Ja som si vybrala arabskú kultúru. Myslím si,že som dostatočne tolerantná. Snažím sa prispôsobiť každej situácii a rešpektovať všetkých spolu s ich názormi. Neznamená to však, že s nimi súhlasím. Ale to, čo sa deje v Arabskom svete nikdy nebudem tolerovať. Neviem,či tí ľudia niekedy počuli o ľudských právach. Neustále ich porušujú a postavenie žien v ich spoločnosti je pre mňa nepochopiteľné. Narodenie dievčaťa sa v islamskom svete považuje za katastrofu. Islam vždy považoval ženy za menejcenné. Je doslova protiženský. Ženy tam nemajú žiadne práva. Až 55% moslimských žien je negramotných. Prečo by sa z nich nemohli stať právničky, úspešné lekárky alebo političky? Je 21.storočie! Rešpektujem ich náboženstvo, no islam tvrdí,že ženy boli stvorené pre potešnie muža. Ktorý civilizovaný človek, by to dokázal pochopiť ? Ženy môžu byť nezávislé, emancipované a úspešné aj bez muža. Na slobodné ženy sa v Arabskom svete pozerá bez rešpektu. A to iba preto,že sú slobodné. Dokonca,keď je žena vydatá, nesmie opustiť dom bez dovolenia manžela, nesmie sa rozprávať s jeho priateľmi ani keby išlo o otázku života. Musia chodiť krok za mužom, čakať kým ju vyzve aby hovorila a nesmú cestovať spolu s mužmi.

V Koráne sa však nepíše o tom aby muž obmedzoval ženu. Muži si často vyložia Korán tak, ako sa im to práve hodí. Nevera sa trestá zbičovaním alebo ukamkeňovaním. Pričom často nejde o neveru. Ak chce žena dokázať, že išlo o znásilnenie potrebuje svedectvo štyroch mužov, čo je nereálne. Nedávno som čítala článok o tom ako rodičia vyliali vlastnej dcére do očí kyselinu iba preto, že sa pozrela na chlapca. Čo je to za život?! Sú to zákony, ktoré sú v Arabskom svete a zvlášť pre moslimov posvätné. Ale pre mňa je to svinstvo. Tento svet nemá nič spoločné s ľudskými právami alebo zrovnoprávnením žien. Je mi to úprimne ľúto. Takýto systém funguje už dlhé storočia. Bohužial sa stále nenájde niekto, kto by povedal dosť! Zastavme tých bláznov!!! Týrajú svoje manželky, dcéry.. Nevážia si ich. Každá ľudská bytosť je jedinečná. Tak to vždy bolo a aj bude. Je len otázkou času kedy to pochopí aj Arabský svet.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?