Sex v meste II. - Milujeme, nenávidíme -

Autor: Denisa Paľová | 27.12.2014 o 0:00 | (upravené 29.5.2016 o 0:44) Karma článku: 6,87 | Prečítané:  2154x

Pokračujeme :) Po dlhej prichádza další článok zo série - Sex v meste - s názvom - Milujeme, nemilujeme .Milovať znamená veriť tomu druhému a mať k nemu dôveru. Veriť v jeho skryté sily, v život, ktorý má v sebe. Znamená človekovo

Existujú rôzne druhy lásky- k partnerovi,rodičom,deťom,súrodencom,kamarátom,domácim miláčikom atď. ale kedy zistíme,že dotyčná osoba naše city opätuje? Najťažšie je to asi v partnerskom vzťahu. Pretože láska k rodine je prirodzená. Ak hľadáte vážnu známosť mali by ste si položiť otázku aké nároky máte na svojho partnera a držať sa toho.Základom by mala byť dôvera, a preto ak vám partner neverí dnes tak vám nebude veriť ani zajtra, ani o desať rokov. Vety typu musíš si moju dôveru zaslúžiť sú len lacným trikom na získanie času.

Takisto vonkajšia krása nieje všetko ak si s dotyčnou osobou nemáte čo povedať o čom je potom ten vzťah? Ako budete riešiť problémy,ktoré prídu? Pretože komunikácia je alfa a omega. Občas som si povedala,že to zvládnem najmä pri hádkach počítať do sto,upokojiť sa a potom pokračovať v rozhovore a naozaj to funguje. Vzájomná úcta a sebakontrola pomôže, pri budovaní vyšších cieľov.Rešpektovanie priestupkov a robenie ústupkov je pre mňa osobne asi to najťažšie. Hľadanie kompromisov mi trvá večnosť, vdačím tomu mojej trvdohlavosti.

Ďalším podstatným bodom je predstaviť partnera rodine a priateľom. Vtedy príde na lámanie chleba.Ak sa váš partner nepáči vašej rodine bude to veľmi komplikované a namáhavé. Priateľov môžte pretriediť ale rodinu asi ťažko vymeníte.Potom si položte otázku či si tento partner dokáže získať vašu rodinu a tiež to môže platiť opačne.Niektoré matky sú na svojich synov až príliš naviazané. Týmto typov sa hovorí mamičkyni maznáčikovia a vtedy berte nohy na plecia a utekajte.

Časom sa možno začnete hádať pre maličkosti ako kto komu zabudol zavolať,kto si zabudol kľúče,kto vzal žetón z košíka alebo prečo nikdy nezloží dosku.Bežná rutina. Ak absolvujete všetky tieto nezmyselné hádky bez mihnutia oka máte môj obdiv. Je však rozdiel medzi hádkami pre maličkosti a hádkami pre zásadné veci ako sú práca, svadba, deti. Deti sú asi téma pri ktorej sa kompromisy nerobia a tu už žiadne ústupky nepomôžu. Chlap,ktorý sa nechce ženiť len tak ľahko neustúpi. Ak chce niekto zostať starým mládencom až do smrti  verte či, nie môže sa mu to podariť s vami či bez vás. 

Ale nechcem tento článok ukončiť týmto pesimistickým tvrdením. A preto to ukončím takto: Nikdy neviete kde stretnete toho pravého alebo tú pravú, a preto majte oči otvorené. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?