Vzťahy, čo nám ničia život...

Autor: Denisa Paľová | 28.5.2016 o 23:16 | (upravené 29.5.2016 o 0:54) Karma článku: 4,94 | Prečítané:  1354x

Láska? Nenávisť? Závisť? Hnev? Emócie...Menia naše pohľady, naše názory, naše vnímanie. Poznáme ľudí v našom okolí? Kolegov, spolužiakov, priateľov, manželov..Vidíme ich každý deň, prebúdzame sa vedľa nich ale poznáme ich?

Sedíme vedľa kolegov v práci, usmievame sa na nich, ale aj tak ich nemáme radi. Pretvarujeme sa, skrývame sa za slušnosť a ľudskosť. Stačilo by byť uprimní a vykričať svetu, čo si skutočne myslíte. Nebolo by lepšie prestať pretvarovať sa a začať žiť?!

Trvalo mi dosť dlhú dobu, kým som si uvedomila, že nie všetci ľudia sú ,,skutoční" priatelia. Naivita vidieť v ľuďoch  iba dobro mi bránila vidieť pravdu. Nie, nebudú vás všetci milovať. Nie nebudú vám všetci priať iba dobro. Nebudú vás držať za ruku, keď budete mať problémy. Preto sa musíte spoľahnúť sami na seba. Zatnúť zuby a vydržať. Ak sa budete spoliehať sami na seba nikdy nebudete môcť vyčítať svoje prehry,nedostatky, chyby niekomu inému. Váš život sú iba vaše rozhodnutia. Vy rozhodujete o tom, čo je správne.

,,Tvoj konkurent, nie je tvoj nepriateľ."

Súťaživosť nás posúva vpred. Kladú na nás veľké nároky a očakávajú kvalitu a nie kvantitu. V škole, v práci, v domácnosti. Vstávate ráno o 6.00 a spať idete o 22.00 s tým,že deň ubehol tak rýchlo,že ste sa nestihli naobedovať(navečerať), nestihli ste zavolať priateľke,rodičom. Celý deň ste prežívali a robili maximum, ale aj tak to nestačí. Každý je nahraditeľný. A v práci to platí na 100% . Vyčerpaní si ľahnete do postele a budete počítať dni do víkendu. Pozná to asi každý z nás. Je to klasika. Žijete a nestíhate žiť. Pracujete, študujete a pritom nemáte čas na partnera, rodinu a na vlastné šťastie. Práca sa premenila na kolotoč a ak chcete zabezpečiť rodinu musíte vydržať. Ak vás práca nebaví máte jednoducho smolu je to vaše živobytie a platí účty. V škole nám nikto nepovedal, že realita je realita. Nemazná sa.

Nespoznávate sa. Nespoznávate svojho partnera. Neviete kedy sa ste sa tak veľmi zmenili. Nenosí vám kvety a nevolá vás zlato. Nechcete počuť:,, Zlato čo ty na to? " Svadba je v nedohľade a pomaly strácate nádej, že si vás niekedy vôbec vezme. Láska je slepá. Chceli by ste rodinu, deti. No chcieť je pekné a mať je ešte krajšie. Kamarátky, spolužiačky sa vydávajú. Prežívate nostalgiu vždy, keď vstanete z postele. Priateľstvo nám má dodať silu. V priateľstve zažijeme šťastie aj smútok, výhry aj prehry - spolu. Nepýtate sa prečo? Ale ponúknete riešenie bez opýtania. Držíte kamarátku za ruku pri svadbe, pri rozvode, vždy keď vás potrebuje. Jednoducho ste tam kde vás potrebuje. Jedného dňa sa zobudíte a uvedomíte si či to stálo za to. Každý deň odriekania a sľubov. Čo ste mohli urobiť a neurobili ste? Čo by ste urobili inak? Čo by ste zmenili? Nový deň je nový začiatok. Môj, jej, jeho, váš !

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?